| UmbraDeVulpe a întrebat:

Mi-a aparut mesaj pe telefon mai inainte cum ca imi spune googleul ca mi-e amenintata securitatea si se recomanda dezinstalarea imediat si am dat pe dezinstalare, atunci e tot ok, nu am de ce sa imi mai fac griji?

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Era spam.

| lpavel a răspuns:

Dezinstalarea la ce? Cred ca ai fost pacalit... laughing

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu, atunci nu ai fost pacalit...

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu conteaza daca nu ti-a aparut nimic, pur si simplu a sters acel fisier de aceea nu ti-a aparut nimic, deci esti in regula nu mai trebuie sa faci nimic!

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai de unde sa stiu eu pe unde ai navigat pe net? S-a descarcat ceva fara aprobarea ta sau chiar cu aprobarea ta dar se pare ca s-a rezolvat!

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Mi-ai trimis link-ul dar tu nu l-ai citit? Pai iti spune clar acolo ca nu e nici un virus, e doar o problema cu noua actualizare a telefonului de aceea iti zice ca ai fi virusat dar NU esti! Se va rezolva problema asta in timp intre cele 2 companii Google si Huawei dar pana atunci nu mai baga de seama aceasta atentionare, ignor-o ca nu ai nici un virus!
Deci tu ai dezinstalat browserul google dar la fiecare update se reinstaleaza din nou si iar iti apare acel mesaj, de acum nu mai da pe dezinstalare ca e o atentionare FALSA! Nu exista nici un virus!

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns:

Ai intrat pe tot felul de site-uri și probabil sa fi luat vreun virus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa și o resetare din fabrica. O fi vreun virus sau malware.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu neapărat, dar poți curata memoria cache a aplicațiilor.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu. Prin ștergerea memoriei cache a aplicațiilor din telefon.

Răspuns utilizator avertizat
| unandrei10 a răspuns:

Https://www.wall-street.ro/......oogle.html cica ar fi ceva eroare de la ei