| Bogdiii93 a întrebat:

Mi-am cumpărat o cartelă de Cosmote,iar când am băgat-o în telefon, mi-a apărut în partea de sus a telefonului o imagine în care mă avertiza că nu îmi citeşte cartela.Ce e de făcut?

4 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Cred ca nu ai telefonul decodat.

| ConTzu a răspuns:

Decodeaza telefonul.
Alta solutie nu este... sau sa iti cumperi un telefon de la Cosmote.

| untu a răspuns:

Telefonul de unde l-ati luat? Fii atent telefoanele pot fi identice aceeasi marca, exemplu: NOKIA 3500 clssic, indiferent de reteaua, dar are seriile diferite! Deci vedeti la setarile telefonului( la setari retele) si seteaza reteaua Cosmote si apoi introduci cartela Cosmote in telefon! Incearca asta!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Telefonul este cumva codat într-o anume rețea?
Pa, pa.