| Dollicious a întrebat:

Mi-am luat azi un telefon nou si nu imi intra cartela.Se poate taia din ea sau trebuie sa merg sa-mi schimb cartela?

Răspuns Câştigător
| IoAlexandra a răspuns:

Obligatoriu sa iti iei alta. daca o tai nu mai merge.(Nici telefonul nu il poti taia in 2 ca sa fie mai mic, nu?)happy

4 răspunsuri:
| Dvmasster1 a răspuns:

Cred ca telefonul e de vina. Fiecare cartela indiferent ca e de Orange, Cosmote, Vodafone, etc. sau e mai veche/noua are aceeasi marime. Verifica daca cumva telefonul are ceva protectie sau mai stiu eu ce in locul unde bagi cartela.
Daca vrei sa o tai sa stii ca nu pateste nimic atata timp cat nu tai circuitul din spatele ei. Bafta.

| mihaixliquid a răspuns:

In caz ca nu intra cartela in dispozitiv si este la contract cel mai bine este sa te duci ca centrul unde ai solicitat contractul, este posibil sa ai micro ori nano sim, dar daca nu ai contract facut la numarul de telefon poti incerca http://www.gsmnet.ro/cautare/micro-sim?s=micro+sim cuterele si adaptoarele se gasesc aproape la orice centru de accesorii gsm

| ucvfcsb a răspuns:

Nu o introduci tu corect in telefon! Nu are cum sa nu se potriveasca...

| delyutza369 a răspuns:

Cum sa tai sin cartela? Nu este imposibil sa nu intre incearca in mai multe pozitii sa o bagi