| dany248y a întrebat:

Mi-am luat cartela Vodafone si am 50 mb dar cand vreau sa ma conectez imi spune ca trebuie sa ma abonez la pachete de dat cum fac sa ma abonez funda+voturi

3 răspunsuri:
| Summer4ever a răspuns:

Nu te arunca sa intri pe net ca te lasa fara credit imediat.

| Summer4ever a răspuns:

Intai fa-ti setarile apoi activeaza o optiune si abia apoi dupa ce primesti mesaj ca optiunea a fost activata abia apoi intra pe net.
Uite oferte aici:

Conectează-te la Internet de pe telefonul tău mobil cu pachetele de Internet Mobil Vodafone. Ai trafic național lunar inclus, mobilitate maximă și acces la Internet oriunde te-ai afla, pentru a ține legătura cu partenerii tăi de afaceri.
Extraopțiune Tarif la abonament opţiune lunară Tarif la abonament 12 luni Descriere
Internet pe mobil 100 MB

2€ /lună

1, 5€ /lună
100 MB trafic naţional pentru emailuri şi pagini de Internet, viteză de până la 7.2 Mbps
Internet pe mobil 250 MB

4€ /lună

3€ /lună
250 MB trafic naţional pentru navigarea pe orice site de Internet, viteză de până la 7.2 Mbps
Internet pe mobil 500 MB

6€ /lună

5€ /lună
500 MB trafic naţional pentru navigarea pe orice site de Internet, viteză de până la 7.2 Mbps
Internet pe mobil 1 GB

8€ /lună

1 GB trafic naţional pentru navigarea pe orice site de Internet, viteză de până la 7.2 Mbps
Internet pe mobil 1.5 GB

10€ /lună

1.5 GB trafic naţional pentru navigarea pe orice site de Internet, viteză de până la 7.2 Mbps
Smartphone Turbo 4G

5€ /lună

-
Permite consumarea traficului de internet existent pe abonament la viteze 4G de până la 50 Mbps download și 25 Mbps upload, în raza de acoperire a rețelei 4G. Opțiunea este compatibilă cu abonamentele Red Acces, Red Confort și cu extraopțiunile Smartphone 600 MB, 1 GB și 1.5 GB
Smartphone Turbo 4G

7€ /lună

-
Permite consumarea traficului de internet existent pe abonament la viteze 4G de până la 100 Mbps download și 50 Mbps upload, în raza de acoperire a rețelei 4G. Opțiunea este compatibilă cu abonamentele Red Acces, Red Confort și cu extraopțiunile Smartphone 600 MB, 1 GB și 1.5 GB

Tarifele sunt exprimate în euro şi conţin TVA. La depăşirea traficului inclus eşti tarifat cu 0, 20€/MB.
Bine de ştiut

Dacă pe lângă beneficiile opţiunii alese doreşti să efectuezi apeluri telefonice pe internet, vei achita o taxă lunară de 3, 13 € (TVA inclus), pentru opţiunea Internet pe mobil Premium.
Dacă ai încă activă vechea opțiune "Sesiune Internet", tariful fiecărei accesări a Internetului este de 0, 20€ credit pentru traficul efectuat în afara portalului Vodafone live!
Pentru telefoane Blackberry este necesară instalarea unei opțiuni Blackberry pentru acces browsing, e-mail și Blackberry Messenger. Traficul inclus în abonamentele Mega Național și Mega sau în opțiunile de internet pe mobil poate fi folosit doar pentru streaming.
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

| Summer4ever a răspuns:

Daca n-ai setari automate, uite:

Setări Internet pe mobil - Selectat(ă)
Setări MMS

Pentru a putea utiliza serviciul Vodafone Internet pe Mobil, trebuie să ai telefonul configurat corespunzător. Mai jos ai setările generale pentru acest serviciu.

După completarea setărilor în meniul telefonului este recomandată oprirea şi repornirea acestuia.
Setare Valoare
Nume VF Internet pe Mobil
Nume punct de acces live.vodafone.com
Nume utilizator Nu se completează
Parola Nu se completează
Solicitare parolă Funcţie dezactivată
Pagina iniţială http://live.vodafone.com
Afişare imagini Funcţie activată
Securitate conexiune Funcţie dezactivată
Purtător de date GPRS sau Pachete de date
Tip serviciu HTTP
Conexiune GPRS Când este necesară sau Permanentă
Adresă proxy Nu se completează
Port proxy Nu se completează
Autentificare Funcţie dezactivată