| Ajutor722 a întrebat:

Mi.am udat telefonul, nu mai ia touch-ul si nu mai pot face nimic pe el. Ma ajuta cineva? Sunt disperata!

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Probabil a oxidat connectorul de la touch. Tot ce poti sa faci este sa nu mai bagi bateria in el si sa il usuci bine si sa il duci la service pentru o curatare cu alcool izopropilic.

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Daca cumva ai un aspirator la indemana pune-l in functiune ca sa poti absorbi apa din telefon. In caz ca nu poti usca aparatul prin aceasta metoda, poti folosi un servetel. Sufla in mufele pentru casti si USB. Alta metoda ar fi ca multi recomanda in aceasta situatie sa iti pui telefonul intr-un bol cu orez uscat, deoarece orezul absoarbe apa rapid. Este adevarata si aceasta metoda dar, daca il acoperi intr-un bol cu cereale uscate, simple, se va usca si mai rapid. Aici gadget-ul va sta minimum 48 de ore si trebuie intors de mai multe ori in acest timp.

| aannoonniimm098 a răspuns:

Eu stiu ca daca il tii 48 de ore in orez absoarbe apa
dar poti sa l usti cu uscatorul sau sa l lasi la soare