| MeisterSchnitzel a întrebat:

O cunoștință nu mai poate trimite mesaje SMS și nu prea știm ce e de făcut. El are o cartelă la Vodafone și de fiecare dată când vrea să dea cuiva un SMS îi apare "Eroare la trimitere", iar opțiunile oferite sunt "retrimite" și "șterge", dar oricât ar retrimite mesajul, nu îi merge.
Cartela a fost încărcată lunea trecută iar problema a apărut acum două zile, deci nu cred că asta este problema.
Ce e de făcut?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Apelează *124# și vezi daca are incluse și mesaje in oferta respectiva. Posibil sa nu aibă și de aceea sa nu-i meargă.

| MeisterSchnitzel explică (pentru Hyperion7):

Săptămâna trecută putea trimite mesaje, deci nu văd de ce nu ar putea acum. E aceeași ofertă.

| Hyperion7 a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Depinde și câte a trimis și mai mult, cui
Posibil sa se fi epuizat mesajele din oferta, doar zic.De aceea ți-am zis sa verifici la *124#