| marius22x a întrebat:

P30 Huawei sau Xiaomi redmi 12 pro?
Performanta camera si alte beneficii
Care e mai bun?

2 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Avantajele lui Xiaomi Redmi Note 12 Pro:
- display cu rată mai înaltă de refresh, și mai bun per total
- baterie mai mare
- procesorul este discutabil, având în vedere că P30 Pro a fost un telefon scump la vremea lui, iar Xiaomi este un telefon de clasă medie, dar totuși este eficient, cu scor mai mare în AnTuTu și are cea mai recentă versiune software, față de Huawei care a rămas la Android 10. Oricum, pentru jocuri și alte heavy tasks, mergi pe Xiaomi
- pe partea de cameră, ambele au capabilități bune. Huawei tind să cred că este mai sus la acest capitol, însă trebuie să te gândești dacă merită să lași în urmă celelalte avantaje doar pentru cameră
- Xiaomi are difuzoare stereo, Huawei are un singur difuzor
- Xiaomi are încărcare mai rapidă
- are 5G, în funcție de modelul pe care îl alegi
Avantajele Huawei-ului:
- camera, cum spuneam
- certificat de rezistență IP68, față de IP53 pe Xiaomi
- primește un card de memorie (dar NANO)
- sistemul de operare este per total mai fluid
- ecran mai frumos, curbat, dar asta ține de preferințele tale.
Sper că te-am ajutat în a-ți alege viitorul telefon! happy

| GabiDumitrescu a răspuns:

P30 nu are sens in momentul asta, e deja cu 2 generatii in urma.