| Sjhxjcks a întrebat:

Păreri despre Samsung A14

Răspuns Câştigător
| 47red a răspuns:

Un telefon care mi se pare decent la pretul lui, ba chiar unul din cele mai bunicele însa depinde si de ce ai nevoie personal de la un telefon. Baterie mare, 2 ani actualizari software si 5 securitate (la seria A1x), un avantaj ar fi faptul ca are mufa jack in cazul in care ai nevoie, camerele foto sunt decente daca nu folosesti telefonul doar pentru poze, chiar daca display-ul este lcd un plus ar fi faptul ca are 90hz, performanta decenta și are un procesor bun. Personal și pe mine m-a atras A14 dar am mai strâns mai mulți bani și am mers pe A34 din mai multe motive. Alți competitori in categoria asta de preț (sub 1000 ron): redmi 12, galaxy A24 și A23, realme c55, redmi 11 pro și 11s, poco m5s.

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Cât dai, atâta face.
Nu poți avea pretenții mari la el, însă treaba basic și-o face(YouTube, un lite gaming, insta șamd.)
Așa că dacă ai mai multi bani, orientează-te spre altceva
Las niste clipuri care probabil sa te ajute.
https://youtu.be/2tvzcujt2S4?si=-FZ9vJR8pI9FVJs_

https://youtu.be/EdmVj6yCJhc?si=rsCUxQ41nw5Nn7ZG

Fundiță?on the phone

| Hyperion7 a răspuns:

Și așa mai departe*

| andreea1baratiu a răspuns:

Nu prea are legatura cu A14, dar eu am avut un A8 si marca Samsung A se blocheaza des dupa parerea mea. Mai bine e S