| anonim_4396 a întrebat:

Plizzzz help. am un Samsung wave si mi sa magnetizat in parti display-ul, are cineva vreo idee cum as putea sa il demagnetizez?

1 răspuns:
| sikmariusik a răspuns:

Trebuie sa iti dau o veste proasta... LCD-urile sau TFT-urile nu se magnetizeaza. Ecranul unui LCD este ca un sandvici format din mai multe straturi ( electrod, strat de cristale lichide, oglinda etc ) iar din cauza unoi soc mecanic s-ar putea ca unul din acele straturi sa se fi deplasat foarte foarte putin.
Sfat: mergi cu el la service.