| michaelm25 a întrebat:

Poate cineva sa explice exact cum functionau serviciile de internet dial-up si daca mai exista posibilitatea de a le utiliza si in prezent (doar de curiozitate). Ofer funda

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Serviciile dial-up functionau pe liniile telefonice, cu modem, cu "uriasa" viteza de pana la 0, 1Mb/secunda.
Accesarea conexiunii s-a facut cu nume si parola, asemanator cu PPPoE folosit actual.

Acum nu se mai foloseste, fiindca exigentele actuale de viteza sunt mult mai mari.