| Victoria275 a întrebat:

Prietena mea, s-a despartit recent de prietenul ei, iar el o suna incontinuu. Cum ar putea sa il blocheze, adica sa nu o mai poata suna? Fundabig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de telfon are.La setari-setari telefon-setari apeluri, exista ramura de blocare apeluri.Si scrie acolo numarul individului.Dar dupa cum am spus depinde ce telefon are, unele telefoane nu au aceasta optiune de blocare.

| Victoria275 explică (pentru anonim_4396):

Pai...am dat la stari apeluri si am optiunea redirectionare apeluri, acolo dau?

| Victoria275 explică (pentru anonim_4396):

Ii Xperia Arc S

| anonim_4396 a răspuns (pentru Victoria275):

Nu la redirectionare.La redirectionare apelul care il primesti se redirectioneaza la alt numar ales de tine. Trebuie sa ai undeva blocare apeluri, nu cunosc modelul tau de telefon.Dac e in romana cauta sa gasesti undeva la setari, funtia blocheaza sau blocare apeluri.

| Victoria275 explică (pentru anonim_4396):

Imi spune raspuns neasteptat de la reteastraight face

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să vadă blocarea din opțiunea: Setări telefon/apeluri
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa-l blocheze din centrala, doar daca suporta telefonul...
Trebuie sa-l treaca pe lista neagra a telefonului care o sa-i dea automat ton de ocupat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.slideshare.net/......clt15iblue
La pagina 31, acolo unde scrie "numerele de apelare fixata" it spune cum sa faci ca sa restrictionezi apeluri. Succes, eu nu cunosc telefonul pentru ca te ajutam pas cu pas.O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca ai android, ai cum sa faci asta din setari, la FDN din call settings... trebuia sa specifici ce telefon ai...
La android e f simplu si altfel, instalezi din play un callblocker, da' vezi sa aiba si pentru sms

| Ozgean07 a răspuns:

Mai bine daca iti este cea mai buna prietena consoleaz-o tuwinking n-ai sa pierzi nimic. Du-te la cei de la care are ea cartela, te vor ajuta ei.

| Victoria275 explică (pentru Ozgean07):

Sincer? E vorba despre mine. Fostul meu prieten, imi da din cand in cand mesaje iar eu incep sa ma simt aiurea...si apoi ma apuc de plans... Asa ca vreau sa il blochez si sa nu mai tresar atunci cand cineva imi da mesaj sau ma suna cu speranta de a fi el. Ai inteles acum? Nu am pe cine consola, dar e foarte dragut din partea ta ca te-ai gandit la astahappy

| Ozgean07 a răspuns (pentru Victoria275):

Mersi, fiindca crezi ca am fost dragut la partea cu consolarea. Du-te cel mai bine la cei de la reteaua si spune-le ca ai problema asta sau schimba-ti numarul.