| TeodorEugen a întrebat:

Problema iphone xs cand il pun la incarcat si cineva ma suna, nu pot vedea apel-ul si la el intra mesageria vocala iar cand eu incerc sa sun pe cineva pur si simplu nu suna

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie dus in service reparatii telefoane si vad ei cauzele

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica, daca apelezi telefonul tau, ce se intampla? Suna sau intra direct "robotul" (mesageria poate fi dezactivata, la nevoie).
- Daca intra direct robotul (fara sa suna), atunci poate fi problema cu cartela SIM sau telefonul este pe mod "Avion".
- Daca intai se aude ca suna, iar dupa un timp "intra" robotul /masageria, atunci soneria telefonului este oprita (Mute).

| TeodorEugen explică (pentru Bula):

Nu suna deloc gen nu se aude bip nu se aude nimic

| Bula a răspuns (pentru TeodorEugen):

Du-l la un service, pentru verificare!