| Andreimihaitaureete a întrebat:

Sall am scăpat un tel in apa, l am sters repede l-am pus in orez, si amu cand l-am pornit merge dar jumatate de display nu funcționează adica se vede dar nu merge touchscreen ul
ce pot face? ca merge doar jumate...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa-l lasi inchis, in orez 2 zile (48 de ore), ca sa functioenze, ca area inca apa in el.

| Mihay2023 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vezi sa fie orezu de calitate laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihay2023):

Asa-i, ca tu stii bine ce ai folosit, de cand ai scapat telefonul in wc...

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la un service si afla care e treaba.

| ReddY25 a răspuns:

Eu spun să-ți iei la revedere de la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A intrat apa în el, schimbat ecranul ma gândesc.

| literallythesamebruh a răspuns:

Chestia cu orezul nu merge! Doar îl scapi de apa în exces și îl lași să se usuce la o adiere de vânt mai slabă sau la un aer condiționat dat la minim, fără să îl bagi la încărcat. Șansele să își revină sunt aceleași cu cele de a nu-și reveni. Poți să îl lași tu și o lună în orez. E timp pierdut.

| Mihay2023 a răspuns:

Salut, trebuie dus in service si desfacut, daca ai noroc sa nu fi ajuns apa pe placa scapi doar cu inlocuire de display.