| anonim_4396 a întrebat:

Sall. Stiti de unde pot lua stock rom pentru Allview a6 quad?

Răspuns Câştigător
| Alex1510 a răspuns:

Pe eMAG
Nu iti cumpara acest telefon caci si eu am un telefon asemanator cu el si a inceput sa mi se strice in 2 luni. Dupa un an vrei sa scapi de el.
Allview-urile in jurul de 200 lei sunt foarte proaste.
Camera cu mai putini mp decat spune si intunecoasa.
O sa iti apara des acest mesaj "Aplicatia X nu raspunde." (X= numele aplicatiei). O sa iti iasa din aplicatii automat fara sa apesi pe buton. Ti se va bloca. In primele 2 luni crezi ca este un telefon extrem de bun dar dupa acele 2 luni incepe sa se strice.
NU FA ACEEASI GRESEALA PE CARE AM FACUT-O EU.
Mai strange niste bani si cumparati mai bine unul dintre aceste telefoane muuuuuuuuuuuuuult mai bune decat a6 quad si a5 smiley(telefonul meu):
Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy J5
Lg G2
Lg L70
Lg L90
Samsung Galaxy Gramd Prime
Samsung Galaxy S4 mini
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S5 (pe acesta il cupar la primavara)
Samsung Galaxy S5 mini
Lg Bello 2
Mai sunt mii de telefoane mai bune decat Allview A5 smiley si A6 Quad!
NU FA ACEEASI GRESEALA CA MINE ASCULTAMA!

1 răspuns:
| jonelx6 a răspuns:

Stiu si eu ca majoritatea(daca nu chiar toate) camerelor Allview sunt PROASTE. (Am o camera de 5 mpx si un prieten cu un tel mai ieftin si cu camera de 2 face mai bine pozele ca la al meu). Dar macar e rezistent la socuri, praf, apa, namoale, toti dracii (si crede-ma, l-am tinut pe al meu un an in "conditii extreme" si merge ca prima data)