| Gabriel_Alexandru_1997_MBwk a întrebat:

Sall TPU, am si eu o mica problema, acum cateva zile mi-am spart ecranul la telefon (Huawei P8 Lite) doar ecranul, nu si touchscreen-ul. Telefonul are un fel de "protectie" numita "Mod dezactivare la atingere " adica daca partea de sus este murdara, uda, sau este atinsa de orice altceva nu pot folosi telefonul deloc.
Locul unde mi s-a spart ecranul este fix in colt sus in partea unde este mod-ul de "dezactivare la atingere" e ciobit ecran-ul, si de multe ori nu pot folosi telefonul nici macar sa raspund.Pot dezactiva acea protectie?

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Iti recomand sa schimbi ecranul de protectie al telefonului. Nu e foarte scump.