| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Acum ca s-a scos roomingul daca sunt in Germania si nu am credit nici optiune pe numarul de Orange ma poate suna cineva sau trebuie sa am optiune activa neaparat?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

A fost scos doar cateva zile roamingul, au vazut ca nu e rentabil si l-au repus in functiune, cu toate ca taxele nu mai sunt ca inainte, sunt la jumatate de pret la convorbiri, accesare internet, sms-uri. M-am interesat cand am fost in Romania in concediu.
Mai bine ai cumpara o cartela cu nou numar din Germania, exista destule oferte unde sa vorbesti ieftin catre Romania.

| bushyalex a răspuns:

Normal nu s-a scos roamingul, s.au schimbat niște chestii.Gen la vdf ca sa ai beneficii in roaming îți trebuie optiunea de 8 euro.Cred ca nu merge sa fii sunat.