| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un Samsung a8 2018 de pe net, cand a sosit pachetul, pe cutie scrie in limba chineza si cand deschid telefonul la fel este in limba chineza. Este posibil sa fie o facatura acest Samsung?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este FAKE. Pur si simplu telefonul este destinat numai pentru piata din China. Nu stiu cum ti-a vandut asa ceva. Poti face plangere la ANPC. In fine, depinde si de unde l-ai luat.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este o chinezarie, nu un telefon original.
Telefoanele originale le cumperi de la gagazine, nu de pe internet!
Tu la ce te asteptai, sa platesti un sfert de pret si sa cumperi un telefon original?

| sierra1 a răspuns:

De pe ce site l-ai luat Adițu?

| sierra1 a răspuns:

Sunt comenzi rapide (din cifre) de schimbare a limbii - sună intreabă și rezolvi in câteva secunde. Telefonul e sigur OK

| denisTiky a răspuns:

Sunt unele detalii de care daca tii cont poti sa iti dai seama daca e fake sau nu, poti sa cauti pe Youtube cum sa aflii daca e fake un a8 2018 si gasesti rezultate, de obicei telefoanele fake sunt mai groase decat cele originale. Dar sa stii ca daca ai cumparat de pe tralala1234.com la jumatate de pret telefonul, normal ca este fake. Daca mai poti sa ii dai retur este super sau macar sa intrebi ce e cu scrisul ala in chineza.

| Ssssmokin a răspuns:

Daca este importat( ca toate telefoanele) ar trebui sa aiba o eticheta in limba romana lipita peste celelalte in chineza. Incearca doar sa schimbi regiunea si limba telefonului in romana si nu ar trebui sa ai probleme.

| Agirl2000 a răspuns:

Siiiigur e facatura

| Dorel25 a răspuns:

De ce dicku calului ti-ai luat Samsung?