Z2 a fost un telefon flagship la vremea lui, adică cei de la Sony au băgat cea mai bună tehnologie de atunci în telefonul ăsta. J5 Prime e un telefon de buget cred, cu ecran cât de cât ok, memorie suficientă, camera nu știu dacă e bună, dar în zilele de azi se pune accent doar pe camera de selfie.
Eu îți recomand să mergi pe J5 dacă vrei un telefon ceva mai nou, dar la specificații Z2 e cu mult superior. Sau, sfatul meu, aruncă o privire și la alte telefoane, poate și la cele chinezești. De obicei găsești oferte mult mai bune și mult mai ieftine.
Mersi, eu chiar vreau un telefon nou, ca J5, pentru ca Sony este o companie foarte proasta. Sa cauti telefoane de la ei, si ai sa vezi ca mare parte din ele au rating sub 4 stele. J5 Prime s-a lansat in octombrie 2016, iar Xperia Z2 in aprilie 2014.
Stai linistit. Nici J5 prime nu e ceva din alta lume.
Crezi ca dai lovitura cu el?
Anonim9876456 întreabă: