| Gabi5656 a întrebat:

Salut, am încercat sa îmi bag Android de 5.1.1 pe un Samsung galaxy ace 3 gt s 7272 cu 3 programe pe care le-am descărcat din magazin si dupa am descărcat androidul de pe un site ca era într-o descriere si cred ca l am stricat, daca vreau sa il deschid normal rămâne ecranul negru, in recovery când vreau sa intru îmi apare un meniu de rootare cred si scrie Teamwin si dau restore si tot negru se face dupa, vreau sa stiu daca pot faca ceva, am încercat sa il fac prin odin dar nu am reusit. Dau funda, astept un răspuns daca se poate, miltumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| dulgherunicu a răspuns:

Trebuie sa ai toate driverele instalate si cu odin il rezolvi daca nu i-ai bulit memoria https://www.youtube.com/watch?v=zzk07W8ph5I

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din păcate tu nu ai ce sa i faci, dar un specialist da, mergi cu telefonul la service Samsung, cei de acolo il vor face, sau la orice service reparatii resoftări telefoane, că asta trebuie facut, sa il resofteze, dar numai cineva care stie, si are tehnologie avansată il poate face, nu oricine, dar te va costa reparatia undeva la 100 lei, sau mai mult, depinde de zona unde il duci, daca locuiesti in Bucuresti, cei din pasajul Bucur Obor il pot repara in 2, 3 ore, ei te vor suna cand să vii după el, si i ti spun defectul, si cit te costă si i ti vor da garantie.

| Clorox a răspuns:

Asa iti trebuie daca umblii unde habar n-ai ce faci...