| SkenWell a întrebat:

Am niste intrebari bune : Vreau sa iau dintr-un amanet telefoanele astea S6 Edge Plus sau S7, Iphone 6 64 GB si vreau sa iau unul dintre ele la schimb cu un Asus Zenfone 3 ZE520KL cu garantie, cutie etc. Daca mai este nevoie mai dau diferenta.Ele arata bine si sper sa tina si bateria pe masura.

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu te sfătuiesc să dai un telefon care are deja garanție.
iPhone este tare la cameră și stabil pe aplicații (nu-ți dă erori); dar este cel mai slab la baterie.
Un iPhone la mâna a doua este deja înregistrat în contul iCloud; nu știu cum o să poți schimba contul vechi cu unul nou (cu al tău), pentru că am auzit că este dificil.
Dar sigur va trebui sa umbli zilnic cu un acumulator după tine, pentru că este slab la baterie.

| SkenWell explică (pentru anonimg):

Din cat am citit S7 inca mai are garantie.

| anonimg a răspuns (pentru SkenWell):

Atunci S7 se merită.
Probabil că și la celelalte îți oferă o garanție; nu are cum să nu-ți dea. Dar este o garanție oferită de casa de amanet care nu cred că este mai mare de un an.
Trebuie să testezi bine produsul ca să te asiguri că nu are vreo problemă.

| SkenWell explică (pentru anonimg):

Ok sti vreun site bun pentru baterie in caz de orice? Saptamana asta ma duc sa il iau.

| anonimg a răspuns (pentru SkenWell):

Găsești pe Emag: https://m.emag.ro/......DY7QDHBBM/

| SkenWell explică (pentru anonimg):

Or fi bune de ceva?

| anonimg a răspuns (pentru SkenWell):

Dacă este original trebuie să fie bun.
Eu am Xiaomi Redmi Note 5 cu baterie de 4000 mAh și mă ține 9 ore continuu.

| SkenWell explică (pentru anonimg):

Pe toate Made in China...

| anonimg a răspuns (pentru SkenWell):

Sunt puține acumulatoare făcute în alte țări. Dar asta nu înseamnă că nu sunt originale. Un producător face telefoane, altul baterii -la cererea producătorului.
Eu am avut Nokia N95 made in Finland, iar bateria made in China.

| dexteritate a răspuns:

Eee