| catalin542000 a întrebat:

Salut, am o întrebare.
De obicei la orice telefon, cam la câte zile de la lansarea unui update, unui driver de firma Samsung se face update și la telefon?
Sau altfel spus, Samsung lansează un update, cam în cate zile ajunge acel update pe telefonul tău?

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nimeni nu stie, depinde de tara. La noi ajunge de obicei intre 1 saptamana si o luna. Eu i-am facut prin smartswitch la Android 10 pentru ca nu imi aparea desi trecuse destul de mult timp.

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Depinde de telefonul pe care îl ai.
Samunsung lansează update-uri numai pentru unele modele, nu pentru toate (de obicei cele mai noi modele).
De exemplu, dacă ai un Samsung Galaxy Core, nu vei primi niciun update. Dacă ai un Samsung Galaxy S10, atunci vei primi update-uri, şi chiar destul de frecvent.
Deci depinde de telefon câte update-uri primeşti. De obicei durează sub 24 de ore ca update-ul, odată lansat, să ajungă la telefonul tău (acest lucru se întâmplă numai dacă ai conexiune cu internetul).

| catalin542000 explică (pentru BlackPixel):

Da, asta ma interesa, numarul de ore cat dureaza de cand se lanseaza update-ul si pana cand ajunge pe telefon.
Acum 10 minute inainte de a vedea raspunsul tau mi s-a facut update la One UI 2.5.
Am un S10Plus.