| mitzunator a întrebat:

Am o nelamurire. Cand sun o persoana pe DigiMobil un nr gen 0770 xxx xxx uneori imi suna pe 2 tonuri diferite. Majoritatea timpului suna normal, toate de acelasi ton. Sa fie cumva in convorbire si mie sa nu imi arate "apel in asteptare"? Sau in apel pe Faccebok sau whatsup?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

De cand a aparut posibilitatea portarii numerelor te evertizeaza sonor cand schimbi reteaua. Poti avea un sunet scurt de un anume fel, apoi alt sunet. cel normal. Asa stii ca vei avea o convorbire in afara retelei si vei fi facturat ca atare.

| mitzunator explică (pentru Doja):

Da,dar se repetau aceste tonalitati constant, nu doar o data...si nu de fiecare data cand apelam.