| DaTsIk a întrebat:

Salut am o problema cu telefonul
Acum ceva timp am băgat alta cartela in telefon și când am băgat cartela mea înapoi unele contacte au rămas cu numele de pe cartela celalata și soneria rămâne aceeași chiar daca o schimb gen rămâne aia default a telefonului și nu stiu dc, are cineva o idee?

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Tu ai scos cumva si card sd din telefon? si poate era salvat in card sd soneria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De asta nu trebuie salvat nimic pe cartela. Totul trebuie salvat pe google. Sau alta sursa ( contul Samsung, contul Huawei). Dacă nu cumva toate trei... Eu am totul salvat pe contul de google.

| literallythesamebruh a răspuns:

Am pățit la fel cu un telefon oppo, se poate sa fie o problemă cu stocarea contactelor, poate au rămas în contul Google sau in memoria telefonului fara să-ți dai seama, trebuie să te uiți atent. Cât despre sonerie probabil tot cu cartela are legătură dacă ai un telefon dual-sim.