| fear1234567 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare:care este diferenta intre un telefon care este replica si unul normal? pentru ca de vorbit poti sa vorbesti si arata si la fel, Deci? care este diferenta?

Răspuns Câştigător
| nichy2012 a răspuns:

Diferenta dintre o replica si cel original e ca pe replica doar vorbesti si nu faci nimic altceva nu ai nici macar un joc sau o aplicatie si pe original vorbesti si ai si aplicatii FUNDA?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in primul rand replica nu are sistem de operare, calitatea materialelor este infinit mai proasta, nu au nici macar suruburi si o lipitura ieftina de plastic si probabil la prima scapare l ai facut praf

| Mikyss a răspuns:

Unu este copia celuilalt! hellow!

| horia2012 a răspuns:

Pui o intrebare generala si am sa-ti raspund la fel. N-ai facut referire la un anumit model. Le diferentiaza
calitatea si fiabilitatea produsului.
(finisaje, rezistenta touchscreen-ului,
rezistenta in timp, anumite facililati pe care nu le au...)
Daca il cumperi numai sa vorbesti, SMS,
foto, filmari si mai putin internet, jocuri, instalari de aplicatii, update-uri de sistem, atunci e OK. Din pacate multi confunda o replica cu unul original si de aici incep necazurile.
Plus pretul. O replica buna este cam
30-40, chiar 50 % din pretul aceluiasi
telefon original. Si gasesti telefoane
noi la acelasi pret cu pretul unei replici. Dar dupa cum stii conteaza si imaginea. Si mai e vorba romaneasca
"Multi vad, putin cunosc si din avion oricum nu se vede".
Important e sa-ti placa tie si sa-ti fie foarte clar pentru ce il cumperi.

| Crist33na a răspuns:

Este diferenta de la cer la pamant. In primul rand calitatea materialelor lasa de dorit. Si cred ca mai mult de 1 luna, 2 nu rezita o replica.