| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am si eu o nelamurire, daca eu am un folder facut pe telefon (galaxy S9+) in meniu si il trag sa il am si afara pe home screen sau desktop,daca adaug ceva in folderul din meniu,nu are trebui sa se faca sync si cu cel de pe desktop, de ce devin 2 foldere individuale?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru că n-ai făcut un short-cut ci două foldere distincte

| Tudy000 a răspuns (pentru sierra1):

Pai ba da, am apăsat pe folderul din meniu și am dat add to home, ce să-i fac mai mult?

| sierra1 a răspuns (pentru Tudy000):

"ce să-i fac mai mult?"

nimic, fă-i o "comandă rapidă"

| Tudy000 a răspuns (pentru sierra1):

Bine, mersi pentru nimic, am vorbit cu suportul de la Samsung și au zis ca opțiunea respectiva oricum nu exista și se lucrează la implementarea chestiei pe noua interfața.

| sierra1 a răspuns (pentru Tudy000):

Nu dăguță, zi merci nu pentru nimic ci: pentru INFORMAȚIE, așa se face cum ți-am zis eu. Scuze pentru derjanj. Implementare my ass

| Tudy000 a răspuns (pentru sierra1):

Informatia vietii, tu nu-mi intelegi intrebarea probabil, am facut tot ce ai zis tu si mai mult, ori sunt eu prost si nu gasesc un rahat de optiune pe care o aveam pe un amarat de LG G2 si nu o am pe o racheta de S9+. Mai zic odata, am folder in meniul ala care dai cu degetul in sus ca sa-ti apara, pun ceva in el, tin apasat pe el pana apar 4 otpiuni,selectez add to home ca altceva nu este folositor, ajunge pe desktop da, instalez aplicatie noua, aplicatia apare din nou in meniul de care dai cu degetul in sus, trag aplicatia in folder si nu se face sync cu acelasi folder care are shortcut pe desktop, normal si logic daca pe un rahat de LG G2 mergea chestia asta in Android 5.0.2,pe Android 9 pie de ce nu merge? Nu-s de ieri cu telefoanelem, crezi ca is tampit sa nu fac cum zici tu? fa-mi un tutorial si explica-mi cum fac comanda rapida. daca is prost, recunosc si iti dau si funda.