| CrazyForce a întrebat:

Salut am Sony xperia s cine stie cum ii pot creste durata de viata a baterie sa tina mai mult aplicati sau trucuri dau funda!

2 răspunsuri:
| Razvanp69 a răspuns:

Nu exista aplicatii pentru asa ceva. Insa poti sa faci o faza sa il lasi sa se descarce de tot pana se inchide si dupa sa il bagi la incarcat si fa asta de vreo 2 ori. Asa am facut eu la S2 si mi-a mers.

| Trynda a răspuns:

Asculta-ma pe mine. In primul rand seteaza luminozitatea pe minim, intra la setari si la Wireless and Network te duci la Band si alegi 2G in loc de 3G. Incarca telefonul pentru 12 ore cateva zile la rand. Vezi sa nu ai procese deschise. Cand vrei sa verifici tii apasat butonul Home si iti va aparea Task Managerul. Inchide aplicatiile toate.

Cam astea sunt lucrurile de stiut pentru salvarea bateriei. Succes, imi place mult telefonul ala. M-am jucat cu unu o ora intreaga fara sa ma misc.