| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un card micro SD in telefon și e un card vechi. Telefonul meu are memorie multă dar pe card am o mulțime de poze și muzică. Faza e că eu vreau sa cumpăr un card sd mai nou si nu stiu cum sa transfer datele de pe cardul SD cel vechi, pe cel nou, FARA PC ca nu am. Eu am un adaptor pe care l-am primit in cutia telefonului și e adaptor de la USB normal la USB-C și mă gândeam să mut toate datele de pe card, pe un stick si apoi dupa ce voi cumpara cardul cel nou, sa conectez stick-ul la telefon cu ajutorul adaptorului și să mut fisierele de pe stick, pe noul card. Nu stiu daca am explicat tocmai bine dar aș dori să știu dacă se poate.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mai bine cumpără cardul întâi și după aia mută toate datele de pe cardul vechi pe telefon.
După aia le poți muta pe cardul nou.

| Bizon95 a răspuns:

Copiezi pe cardul vechi pe stick (din telefon)
si apoi de pe stick pe cardul nou
poti sa folosesti my files, total commander, file expert, etc.

| Speranta12 a răspuns:

Da e bine. De pe cardul vechi pe stick si apoi pe cardul nou.
Dar ai putea si de pe cardul vechi direct pe telefon.
Si tine mine. Nu muta complet datele de pe cardul vechi, ca sa nu le pierzi. Doar da-le copy de pe cardul vechi in alta parte.