| Bogdii a întrebat:

Am un LG KP501 Cookie, incerc sa ma conectez cu el la internet pe PC prin USB. Bag cablul USB in PC apoi in telefon aleg PC internet. imi apare sa Instalez LG Internet Kit, instalez aceast program... intru in el si imi cere sa completez ( Country, Network Provider, Call Type, Connect Behavior) completez toate aceste date apoi dau Connect. Apoi imi apare o eroare in care scrie " The remote computer did not respond. For futher assistance, click More Info or search Help and Support Center for this error number. "
Ce este de facut in privinta asta?

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu nu am avut niciodata LG, si nu cunosc problema. In locul tau as scrie celor de la LG Romania.

| alexs99 a răspuns:

Pentru a-ti merge internet-ul prin cablul USB trebuie sa-ti faci setarile de net pe telefon ale retelei de la care ai internet.

| Vvistula a răspuns:

Iti da eroare fiindca nu ai cum sa intri pe net prin cablul de date, informeaza-te pe un forum specializat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N ai wifi? foloseai router si era mai simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu are LG KP501 Cookie wifi. daca aveai un router il instalai si configurai pe pc si gata conexiunea la internet.
uite aici ce ai putea sa faci http://www.go4it.ro/......l-9135394/

| Bogdii explică (pentru anonim_4396):

Eu nu incerc sa dau internet de pe telefon pe Pc ci invers de pe PC pe telefon. totus mersi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdii):

Nici n ai cum sa dai net de pe pc pe tel

| Bogdii explică (pentru anonim_4396):

Prietene mai intereseaza-te.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdii):

Ma scuzi invers voiam sa zic

| MXM1234 a răspuns:

Bun