| Kampion a întrebat:

Am un Nokia lumia 520 si azi cand am vrut sa beau cola mi-a tasnit sucul si a ajuns si pe telefon, dar am probleme cu el, are lag, se blocheaza, si cand am vrut sa testez daca merge mufa usb, mergea, dar se incarca singur? Ce are?!, precisez sa spun ca nu a fost stropit foarte mult si am aplicatii multe pe el. URGEENTTT,

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu il mai incarca. Cred ca ai stropit mufa de incarcare si a ramas lichid lipicios pe contacte, facand rezistenta electrica intre contacte, iar telefonul recunoaste asta ca mufa de incarcare. Sau nu este exculs sa fi intrat in telefon si sa trebuiasca curatat cu alcool izopropilic. Dar asta la service (nu costa mult)

| dragosbogdan001 a răspuns:

Du-l la un service. Am si eu un lumia 630 si nu face deloc asa cand vars apa pe el laughing

| Kampion explică:

UPDATE - Merge fratilor, face asa doar cand se deschide, isi incarca ''aplicatiile'' si provoca lag

| Serban_Ramona_1990 a răspuns:

Pai, in primul rand, e posibil sa se fi ars niste circuite. In al doilea rand, te sfatiuesc sa il inchizi si sa il repornesti, iar daca nu merge, du-te la un service. Si incearca sa il salvezi. Nokia lumia este foarte bun. Eu am lumia 630. Sper sa iti rezolvi problema. Bafta