| skirlex a întrebat:

Salut, am un prieten care a implinit 18 ani si vrea sa ia un telefon la abonament, sa nu mai plateasca abonamentul sa ramana cu telefonul doar, se poate asa ceva?

3 răspunsuri:
| aCek1ng a răspuns:

Din cate stiu daca iei un telefon la abonament il iei mult mai ieftin insa aceasta este conditia (Sa iti fac abonament la ei)
Nu iti permit ei sa faci asta deoarece ar iesi in pierdere cei de unde vrei sa iei abonamentul.
Poti anula abonamentul dupa un an.

| dodo1530 a răspuns:

Nu, nu se pooate
Daca vrei sa iei telefonul la pretul de abonament esti obligat sa platesti acel abonament pana cand se termina straight face

| smantanosu a răspuns:

As zice ca se poate! Asa am facut si eu ( aproape la fel cum vrea sa faca prietenul tau)! Am luat un telefon pe abonament dupa ceva timp le-am zis ca l-am pierdut ( nu l-am pierdut ) si mi-au dat alt telefon in loc! Bafta!