| KendamaSweets a întrebat:

Salut am un s22 ultra dacă scutur de telefon se aude ceva in el. Și dacă ma joc 5 minute se incalzeste foarte rău în partea de sus. Ce ii pot face

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-ti telefonul la un service, pentru verificare!
Daca inainte nu a fost asa, atunci e posibil sa fie deprins un radiator de caldura de pe careva piesa, caz in care telefonul se poate defecta prin supraincalzire!

| Frank51 a răspuns:

Se aude sistemul de stabilizare al camerei.

| VoidEternal a răspuns:

Cum a zis și Frank, se aude sistemul de autofocus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repornește-l. Iar ca se aude ceva în el, probabil e Putin care interceptează. Sau intercepta, dar ca s-a defectat microfonul ascuns și acum trebuie mers la el sa îți pună altul în schimb.

Apropo, toate telefoanele au obișnuința sa se încălzească, mai ales în jocuri solicitante ca PUBG sau CODM. Însă nu o temperatură critica ca atunci este o problemă din fabrica. Dacă telefonul se încălzește prea tare, acesta își poate da restart singur sau sa apară o notificare ca telefonul trebuie sa se răcească pentru a-l putea utiliza în continuare. Temperatura ridicata din procesor poate arde alte piese și deteriora bateria înainte de termen.

| literallythesamebruh a răspuns:

Scuturatul telefonului mișcă sistemul de stabilizare optică al camerei, iar faptul că se încălzește este datorat procesorului Exynos prost optimizat. Ori te joci la temperaturi mai mici, ori iei un cooler, ori iei un telefon cu un procesor mai eficient din punct de vedere termic.

| Sistemulxxl a răspuns:

Sa cumperi un telefon nou. Asta poti face.