| zZzkKk a întrebat:

Am un Samsung galaxy j7 2017 si am o problema la messenger. Când vreau să sun pe cineva video sau vocal imi scrie "connecting"... oare de ce? Am date mobile 4 g si chiar nu-mi dau seama ce are. A mai pățit cineva?
Si inca ceva, când cineva ma sună mie nu-mi apare ca suna, apare doar ca m-a sunat.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am impresia ca ai depasit pachetul de internet sau ai semnal prea slab.
Dupa ce depasesti pachetul de internet din abonament ai in continuare internet "nelimitat", dar la viteza foarte redusa pentru comunicare video sau audio. In acest caz, luna viitoare ti se va cupla iarasi viteza normala, dar va trebui sa te gospodaresti mai bine cu datele mobile.

Daca nici prin conexiune wi-fi (acasa) nu-ti functioneaza conexiunile, atunci e suspect telefonul sau aplicatia folosita.

| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Problema la video-conferinta o reprezinta viteza slaba de internet.Chiar daca este 4G este prea slaba.(vina este a furnizorului nu a telefonului) iar a doua problema este legata de semnalul slab al telefonului.Din nou problema este tot a furnizorului.Prin ce ai Orange, Vodafone? banuiesc ca abonament ceva si nu la liber.Am eu asa un feeling laughing