| MrEvil89 a întrebat:

am un tel Nokia N8 si cand vreau sa ii fac update la soft la pasul 3, instalare,imi zice:conexuinea la dispozitiv a fost intrerupta... dar eu nu scot usb-ul din pc.ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU cred aşa ceva!

Condensul se produce în primele 5 minute, când vi de afară ( din frig de -10 grade ) în casă ( la căldurică de +20 grade ) şi în 5 minute DISPARE.
Explicaţia lor NU este bună.

Eventual, mergi la ALT Service.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde cum ai încercat să-i faci update la soft ( prin ce metodă )...
N-ai dat detalii. Eventual să reiei instalarea.

Toate cele bune.

| MrEvil89 explică (pentru bursuc001):

Am descarct progr Nokia Suite am dat la actualizare soft si inst o alta versiune. urmeaza 5 pasi:initiere, copiere de siguranta iar la pasul 3ínstalare, imi zice se pregateste instal actualizarii software dupa care se intrerupe de fiecare data cand reiau instalarea

| bursuc001 a răspuns (pentru MrEvil89):

Întâi verifică pe telefon ( sau în Nokia Suite ) ce versiune de soft ai ACUM.

"Cea mai recentă versiune de software pentru Nokia N8-00 este Nokia Belle Refresh (111.040.1511)"

Apoi, dezinstalează Nokia Suite şi dă restart la Pc.
Apoi, descarcă şi REinstalează Nokia Suite de la linkul oficial :
http://www.nokia.com/ro-ro/suport/produs/n8-00/

Apoi REFACI paşii de actualizare software.

Dacă nici aşa nu reuşeşti, atunci să încerci cu o versiune anterioară de Nokia Suite ( cauţi una inferioară pe Google, o dezinstalezi pe ultima, dai restart, apoi instalezi o versiune inferioară, apoi reîncerci update de soft FĂRĂ să faci update la Nokia Suite ).

Dacă nici aşa nu reuşeşti, atunci poţi să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului ( dacă cere cod, acela este 12345 ), după care REÎNCERCI să faci update de soft.

Dacă nici aşa nu reuşeşti, atunci trebuie dus în Service să-i facă update.

O zi plăcută.

| MrEvil89 explică (pentru bursuc001):

Acum am pe tel Symbian Anna

| bursuc001 a răspuns (pentru MrEvil89):

Ok, trebuie să facă update la Nokia Belle Refresh v. 111.040. 1511.

| MrEvil89 explică (pentru bursuc001):

Salut! am fost la un service gsm cu tel si a zis ca e posibil sa fie de la condens nu de la soft.e posibil?

| bursuc001 a răspuns (pentru MrEvil89):

NU cred aşa ceva!

Condensul se produce în primele 5 minute, când vi de afară ( din frig de -10 grade ) în casă ( la căldurică de +20 grade ) şi în 5 minute DISPARE.
Explicaţia lor NU este bună.

Eventual, mergi la ALT Service.