| cosmin19382 a întrebat:

Am un telefon Allview A5 Duo si de o vreme a inceput sa imi spuna "Launcher Loading" si se instaleaza niste aplicatii, iar pe youtube videoclipurile pun pauza dintr-o data si nu am idee de ce
Am scanat de o gramada de ori dupa virusi si tot nu a gasit nimic.
Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| AdrianPanaintescu a răspuns:

Pune-i un rom nou dar inainte incerca cu un reset poate isi revine...

| cosmin19382 explică (pentru AdrianPanaintescu):

L-am repornit de cateva ori, am vazut ca problema persista si apoi am inceput sa primesc niste imagini cu firewall service, am crezut ca daca il resoftez se va rezolva dar dupa ce am facut-o problema a continuat.

2 răspunsuri:
| Iosif666 a răspuns:

Firewall service este un virus nu poate fi sters deoarece acesta se instaleaza in sistem.Nu il poti sterge nici macar cu aplicatii gen Nobloat free (Root)
Poti dezactiva aplicatia, poti face un downgrade sau upgrade sau daca nu te pricepi mergi la un GSM pentru rescriere soft.