| RuffDAVE a întrebat:

Salut! Am un telefon Samsung A13, problema este următoarea: când îl pun la încărcat la un cablu USB-C - USB-C încarca doar pe o parte, daca îl las pe cealata parte nu merge, am încercat la mai multe cabluri și adaptoare de acest fel, de la mai multe firme cu putere diferită, dar aceeași situație, dacă îl pun la un cablu USB-C - USB-A încarca în ambele poziții fără probleme, am curățat și portul deși e clar ca nu asta e problema, a mai pățit cineva așa ceva? Stiți cum aș putea rezolva? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca cu un alt cablu SAU vopseste una din mufe (cu oja de ughi), sa stii care e pozitia buna a cablului.

| Hyperion7 a răspuns:

E mufa telefonului defecta, ar trebui sa o schimbi.
Du-te la un service

| Delyae a răspuns:

Că nu e iPhone.

Întrebări recente