| x2gk9r a întrebat:

Salut …
Are ceva daca incarc tel de 3 ori pe zi
De ex acum la 21:27 mai am 58%
Lam incarcat de la 17:28 100% si acum la 21:27 mai am 58% si vreau sa mai am baterie multa
Sfat repet am iphone 12

1 răspuns:
| carevaescu a răspuns:

Se pare că ți ai cumpărat iPhone 12 și ți a scăzut dramatic calitatea vieții din cauza stresului excesiv.

Uite cum stă treaba. Orice baterie are un număr maxim de încărcări posibile. De fiecare dată când încarci o baterie reduci un pic din capacitatea ei. Eventual vei ajunge într un punct unde bateria va ține destul de puțin, ceea ce te va îndemna sau o schimbi.

Telefonul însa va merge la fel de bine chiar și după ce îi schimb bateria.

Vrei să te țină bateria mai mult? Folosește telefonul mai puțin.