| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa știu mai multe informații legate de diferențele dintre Android si HarmonyOS pentru ca pana acum am folosit dispozitive Samsung și dacă pot sa-mi păstrez pozele, fișierele, conturile și parole pe care le aveam legate cu google și de chrome și dacă se vor putea salva în Huawei și sa le utilizez în continuare neavând probleme, a și dacă nu exista play store pe Huawei cum îmi salvez progresul aplicațiilor? Telefonul pe care îl iau este p30 lite.
Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Ok, HarmonyOS nu exista si nu va exista niciodata.A fost decat un zvon fals. Ideea este ca sistemul celor de la Huawei bazat pe Android (EMUI) exista inca si va exista pe dispozitivele Huawei, doar ca fara serviciile Google. Deci tot Android vor avea. Din cate stiu Huawei poate folosi versiunea full stock a Android-ului (AOSP) cu serviciile Google, insa acestia au hotarat sa-si pastreze sistemul lor de operare modificat (bazat tot pe Android), doar ca fara servicii google

Pe langa asta P30 Lite vine cu Android

| Osneros a răspuns:

Ai citit macar ce scrie pe pagina de Wiki a HarmonyOS? N-o sa-ti citez, dar iti spun ca partea importanta e dispozitivele pe care o sa fie folosit.