| KyLerMzQ a întrebat:

As vrea sa achizitionez un telefon pana in 1500 lei. Care ar fi cel mai bun telefon pana in acest pret? Tin sa mentionez ca as vrea sa fie 2014+. FUNDA!

9 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Daca faci un sacrificiu mai mare pe asta ti-l recomand: http://www.emag.ro/......D176QMBBM/

| KyLerMzQ explică (pentru Zaygon):

La acessta ma uitam si eu, dar parintii mei nu vor sa dea mai mult de 1400-1500 lei...

| Zaygon a răspuns (pentru KyLerMzQ):

De aia eu mi-am laut din banii mei. I mei mi-au luat doar husa. Pune si tu bani deoparte si cand ai, iti cumperi.

| Aylee a răspuns:

Recomand cu incredere Allview X2 xTreme, isi face treaba ideea ca pretul este 1, 600 de lei dar are specificatii super bune. L-am testat si merge brici. Ai procesor QuadCore de 2.15

Sau o alternativa x2 Soul, Octacore 1.7.

Ambele merita preturile. Spor

| KyLerMzQ explică (pentru Aylee):

In momentul de fata am Allview si dupa un an incepe sa se miste greu, nu mai pornesc aplicatiile si imi da erori. Nu o sa mai imi cumpar Allview in viata mea.

| Zaygon a răspuns (pentru Aylee):

Dude am si eu de asta vara din august un Allview X1 Xtreme(X2 Xtreme de care zici abia s-a lansat) si e ca si cancerul. I-am dat pana acum doua resetari din fabrica: una in decembrie si alta acum o saptamana. Nenorociti nu sunt in stare sa preia Android 4.4 lansat in martie de la Gionee ca ei nu fabrica nimic, doar rebranduiesc si isi bat joc de clienti. NFC-ul nu mi-a mers sa trimit cuiva vreo poza. Din cauza la Androi multe aplicatii nu iti mai apar in G play si esti nevoit sa apelezi la cai alternative sau uneori si ilegitime sa descarci aplicatiile, cu toate ca din punct de vedere hardware telefonul suporta. Deci in concluzie cand o sa invete sa faca un telefon si un soft(nu sa "imprumute" si sa il faca de rahat) atunci mai cumpar eu un Allview. Urmatorul telefon va fi ori Lenovo ori Huawei ori One Plus ori gasesc eu alternativa pe piata chineza.

| LovelyMan a răspuns:

Asus zenfone 2 ze551ml. Este 2015, iesit pe piata de curand. Are procesor Intel Atom care in segmentul lui de pret, este imbatabil.
Cauta pe youtube si vei vedea ce performant este. Camera este bunicica, bateria foarte mare, Android Lolipop 5.0, ecrand 5.5''.
Il poti gasi aici: http://www.gsmland.ro/telefon-mobil-asus-zenfone-2-ze551ml-5385

Ti-l recomand, toata lumea il lauda, iar pretul este excelent pentru ce performanta ofera.

| mari9999 a răspuns:

Sa nu faci greseala sa iti iei Allview, au procesoare chinezesti care dupa 2-3 luni o sa se miste mai greu, chiar daca il resetezi. Eu am un HTC One M8, am dat 1200 la mana a doua, daca vrei la mana a doua iti recomand un Htc One M8 sau un Sony Xperia Z2.

| KyLerMzQ explică (pentru mari9999):

As vrea sa cumpar telefonul direct din magazin...