| x2gk9r a întrebat:

Salut…as vrea un ajutor
am un iphone 12 si as vrea sa i schimb bateria pentru ca a scazut capacitatea la 82% si uitasem sa i fac garantie, am cautat service la mine in zona dar toate numai cu baterii MADE IN CHINA si nu vreau sa folosesc o asemenea baterie…
Va rog niste sfaturi sau locuri unde pot du ce tel?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

82% e foarte bine, n-ai de ce s-o schimbi.

| Ishq a răspuns:

Când bateria scade accesezi asistenta și îți indică zonele unde poți schimba bateria. Dacă nu pune baterii originale, caută pe Google cea mai apropiată asistentă Apple și acolo o schimbi.

| x2gk9r explică (pentru Ishq):

Am assistenta in Apple dar i afara din orasul meu…

| Ishq a răspuns (pentru x2gk9r):

Atunci acolo du-te! Pentru ca și eu trebuie să îmi schimb iar bateria și va trebui de data asta să vizitez alt orașlaughing))) am pus baterie chinezească și ciuciu laughing)))) fă ce îți spun ca dacă pui baterie chinezească la ăștia care repară telefoane, nu o să mai vezi procentul bateriei!laughing)