| x2gk9r a întrebat:

Salut..as vrea un sfat
In 11 septembrie vreau sa ma duc sa imi iau un tel in rate si nu stiu ce sa fac ca salariul il iau in 25 iar daca scot tel in 11 luna viitoare vine in 11 platesc
Pot alege in ce data pot cand fac rata sau alege ei?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

11 septembrie a trecut de 2 luni.
Dacă nu îți permiți telefonul de ce îl iei? Sigur găsești unul mai ieftin.

Și da îți poți alege data platii ratelor.

| x2gk9r explică (pentru suntserios):

Octombrie scuze

| x2gk9r explică (pentru suntserios):

As vrea un sfat...
Am patat din greseala niste adeverinte medicale vreo 5 de absente si nu stiu daca mi-le va lua diriga
Sunt patate la margini si una e pe mijloc
Crezi ca le va lua?

| suntserios a răspuns (pentru x2gk9r):

O să afli. Dacă nu le ia mergi la medici și ceri duplicat. Nu am eu de unde să știu

| x2gk9r explică (pentru suntserios):

Pai nu adeverintele mele...ci ale colegilor mei zic

| johnnny123 a răspuns (pentru x2gk9r):

Și 11 octombrie a trecut. Tu chiar nu știi în ce dată suntem?

Bula
| Bula a răspuns:

Bre, suntem deja in noiembrie!