| x2gk9r a întrebat:

Salut as vrea un sfat
M-am uitat pe telekom la niste telefoane si as vrea sa imi iau unu pe abonament doar ca nu stiu ceva clar, daca il iau in abonament+rata mai trebuie sa platesc un avans? Am dat click pe "Optează pentru preț redus cu abonament şi plata în rate" si dupa o scris: Avans=0 iar rata 326 pe luna

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Dacă scrie acolo avans 0 atunci nu plătești, altfel îți scria clar cât e avansul.

| Georgiana05 a răspuns:

Din câte știu, dacă plătești un avans, scade rata.
Altfel, plătești mai mult pe lună, fiindcă este inclus și prețul telefonului.

| yxngiuliana a răspuns:

Nu recomand achiziționarea unui telefon la abonament. Mai bine îți faci un card de cumpărături și plătești rate fără dobânda. La abonament îl plătești de 2 ori?‍?