| x2gk9r a întrebat:

Salut...
As vrea un sfat
Mi-am luat iphone 12 cu 64 gb si nu stiu cum sa fac memorie mai mare cica din i cloud de ex 2TB 50 DE LEI PE LUNA
SFAT?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-ți altceva ce admite card, de ex un Samsung

| relian a răspuns:

Memoria mai mare nu o poti face, poate te referi la unitatea de stocare, te referi la hard.
Ala nul poti mari, e ceva fizic, cit are atit ramane.Sa cumperi spatiu pe icloud, aia da este o solutie, asta daca iti convine.Dar de ai iPhone si cont la Apple, ai nu stiu cit spatiu si pe iCloud ala moca. Daca vrei dealde GB sau TB atunci se cumpara.

Ce ai mai putea face? Sa tii ce ai tu acolo in telfon, poze, sau mai stiu eu chestii ce nu-ti trebuiesc, pe un PC sau hard extern, lasi pe telfon, doar ce ai nevoie si de care te folosesti mai des.

Eu am avut si 64 gb, niciodata nu am umplut telefoanele.Cu ce incarci telefonul ala de ai nevoie de Tb laughing si business de ai avea nu tiar trebui atit.

Vad deja stii despre iCloud, asa ca alte sfaturi sa ai toate in telefon la orice ora, in afara de iCloud ala nu prea ai alte optiuni.

Alta optiune, ar fi sa cumperi un iPhone cu maxim de storage, sa iei 14 sau 15 ai acolo si 1 Tb. dar daca nici aia nu-s suficienti, atunci aia ramane singura optiune, sa cumperi pe iCloud spatiu.

| literallythesamebruh a răspuns:

Îți iei un telefon cu mai multă memorie, sau unul ce acceptă card SD. Există telefoane până în 2000 de lei ce oferă variante cu 512GB stocare.