| MTL a întrebat:

Aseara, 01 Martie 2013, mi-am cumparat un telefon nou.
Se numeste Samsung Galaxy S Advance.
De aseara pana azi dimineata, 02 Martie 2013, nu s-a descarcat telefonul, desi prima oara cand cumperi un telefon se descarca repede.Acum mi s-a descarcat telefonul. Cate ore sa il tin? Domnu' de la magazin mi-a zis sa il tin 12 ore la primele 3 incarcari. dar vad ca bateria a rezistat o zi si jumatate.
Eu zic sa il tin la incarcat pana apare,, Baterie Incarcata,,.
Ce sa fac?
Funda

Răspuns Câştigător
| Andrei1099 a răspuns:

Bateriile Li-Ion sunt preformatate din fabrica. Cand telefonul iti indica ca e incarcat il deconectezi, daca nu il deconectezi telefonul va descarca bateria si o va incarca iar, scazant durata de viata. Ce iti recomant dupa ce s-a incarcat sa il lasi sa se descarce incet pentru a prelungi durata de viata.