| Raptorz a întrebat:

Ce inseamna o,, replica " de i phone? functioneaza pe timp limitat? sau >ce?

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Inseamna ca telefonul doar arata la exterior ca un iPhone, sistemul de operare pe asa ceva e uneori necunoscut asa ca cel mai probabil nici nu o sa-ti poti gasi aplicatii sau jocuri pentru un telefon din asta, oricum mai bine iti iei un Samsung sau HTC pe android daca nu ai bani decat o copie de iPhone

19 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Replica arata ca un iphone e 3000 de lei dar se comporta ca un telefon de 300 lei.Chiar nu se merita, mai bine mai strangi bani si iti iei un telefon calumea de la alta firma.

Elianna
| Elianna a răspuns:

O "replica" inseamna o copie, un fals.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! O Replica inseamna iPhone 5 Facut de chinezi - O COPIE -. Este mult mai ieftin si arata aproximativ la fel. Din cauza asta multa lume proasta cumpara replici iPhone 5..Telefoanele acestea merg ca naiba! Uita-te si tu pe youtube sa vezi cum merge o replica!
Nu merita. Doar ca sa te dai mare ca cica ai iPhone, cand nici macar dimensiunile nu sunt la fel.o sa te jeneze telefonul acesta!

| KodrutZ a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Iar iPhone-ul original e facut de... ghici cine? Daca nu are aceleasi dimensiuni si arata "aproximativ" la fel, cum ii poti zice copie?
@iRazvy: Marea problema cu replicile e ca, in majoritatea cazurilor, nu ti se ofera suport software de nici o culoare. Cu garantia nu sint probleme, am returnat diverse chestii la chinezoi (vreo 2-3 telefoane, o tableta) si s-au executat de fiecare data cum nu o sa vezi la noi - intr-un caz au reparat "chinezaria" si e fix telefonul pe care il folosesc acum bine mersi, in alt caz mi-au returnat banii pe tableta, iar in alt caz pe telefon. Uite, ca sa iti faci idee la ce preturi misto poti pune mina pe "chinezarii" extrem de bune, uneori (am avut un dual sim cu touchscreen, WiFi si alte alea la care ma tinea bateria cam 5-8 zile, si dupa vreo doi ani inca foloseam prima baterie, desi aveam doua - nu a murit de felul lui, ci fiindca "l-a ajutat" fiica-mea) - http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru KodrutZ):

Mhm...stii ca esti unul dintre cei 1% carora le plac copiile.
De ce naiba ti-ai lua o copie? ca sa iti fie rusine de tine?
Si te-as ruga sa dai alt nume, daca nu iti place cuvantul COPIE. Fals! Ce sa vezi..si un expert TPU crede ca o replica inseamna o copie.

| KodrutZ a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Rusine de ei ar trebui sa le fie trendinezilor care au telefoane pe care nu si le permit. Eu mi-am luat un telefon care imi satisface nevoile in momentul "x" la un pret excelent. Are garantie, vine cu doua baterii, MERGE, de ce m-ar interesa ca e replica/copie de ceva sau o pirjoala originala? De exemplu, asta pe care il am acum pare original... sau poate ca e doar o copie de altceva (hai, lumineaza-ma, ce mare model copie asta - http://www.chinavasion.com/......ll-phone/) si chiar nu ma intereseaza. Sinteti penibili.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, ai dreptare, sunt penibil...imi pare rau ca te-am deranjat. Promit ca nu mai facem! Du-te si joaca un temple run fals pe un telefon fals.

| Raptorz explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Frate am intrebat ce inseamna nu am zis ca imi plac...

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Prietene. ''cretini'' sa le zici prietenilor tai imaginari, sau. falsi, cum iti place tie sa ziciwinking

Răspuns utilizator avertizat
| MrLevy97 a răspuns:

Eu am o replica si vreau sa spun ca nu e made in china are ios are itunes merge perfect doar ca este la bani mai putini am dat undeva la 700lei pe el iphone4s 32gb merge fara problemewinking

| adrian1981 a răspuns:

Anseamna ca nu este original antodeauna cand cumperi ati poti da seama dupa camera majoritatea replicilor au camere vga cand deschizi camera ati dai seama nu face poze bune