| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, cum fac ca atunci cand inregistrez ecranul iphone-ului sa se auda si ce vorbesc? Stiti vreo aplicatie?

4 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Înregistrarea ecranului
Accesează Configurări > Centru de control > Particularizare controale, apoi atinge pictograma cu semnul plus verde lângă Înregistrare ecran.
Glisează în sus din marginea de jos a oricărui ecran. Pe iPhone X sau modelele ulterioare sau pe iPad cu iOS 12 sau versiunile ulterioare, glisează în jos din colțul de sus din partea dreaptă a ecranului.
Apasă ferm pe pictograma gri de înregistrare, apoi atinge Microfon.
Atinge Începeți înregistrarea, apoi așteaptă numărătoarea inversă de trei secunde.
Deschide centrul de control și atinge pictograma roșie de înregistrare. Sau atinge bara de stare de culoare roșie din partea de sus a ecranului și atinge Terminați.
Mergi la aplicația Poze și selectează înregistrarea ecranului.

Este posibil ca unele aplicații să nu-ți permită să înregistrezi audio.

| AndreiMihaiLNM explică (pentru QElenaBoghiu):

Salut, si in ce format si rezolutie se salveaza? Am un iph 7 plus

| CarcotasulVesel a răspuns:

Si eu tot Mobizen zic, merge pe Android, iOS si PC

Răspuns utilizator avertizat