| Curiozitati247 a întrebat:

Salut, cum se numeste robotul sa gen "Andreea" de la Vodafone sau cum functioneaza acest sistem?, cand cineva apeleaza numarul de pe site sa raspunda un robot si sa zica " pentru departamentul cutare apasa tasta 1" si dupa ce apasa sa imi sune telefonul?

1 răspuns:
| notcrazyonlyme a răspuns:

Sa intelegem!
Sunt numere cu roboti! Acesti roboti sunt oameni de obicei si vocea lor este inregistrata si pusa pe apel, si daca iti cere sa apesi tasta cutare cutare este un sistem automatic care sunt facute prin niste calculatoare sper ca ai inteles!