| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, daca iau o cartela din Rep. Moldova(din afara Transnistriei) de telefon cu roaming, voi fi taxat suplimentar daca ma conectez la reteaua din Transnistria? Sau daca intra si cu ei in UE, se poate dupa intrarea Rep. Moldove si cu cartela din Romania sa fie taxat suplimentar? Doamne ajuta sa intre Moldova in UE la fel si Ucraina!

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Cred că nici cei de acolo nu știu exact, având în vedere că își fac niște reguli proprii, dar se supun și regulilor țării.E o aiureală totală, parte a unei țări autoproclamată. Dacă intră în UE Republica Moldova, Transnistria nu o să prea mai existe, iar de respectat toate regulile din UE nu mai încape vorbă.

| Drake21 a răspuns:

Daca facem inapoi Moldova mare cu astia de peste prut luam si transnistria?

| Corina3434 a răspuns:

Unde sa intre Republica? In UE? Impreuna cu Transnistria cu tot cu Armata Rusa stationata acolo?

| Drake21 a răspuns (pentru Corina3434):

Da

| Corina3434 a răspuns (pentru Drake21):

Este intrata in CSI condus de Putin.