| Generalgrevious a întrebat:

Salut! Ieri seara cand m-am culcat mai aveam 80% la baterie la Samsung S9+ si azi dimineata cand m-am trezit si apoi am deschis telefonul sa vad cat e ceasul si am vazut ca mai aveam 67% la baterie.

Oare vi se intampla si voua chestia asta sau eu sunt singurul care are problema asta.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Telefoanele au prostul obicei să consume și când nu sunt folosite. În background rulează o grămadă de servicii și aplicații (nu totdeauna aceleași la același tip de telefon - variază chiar mult de la un utilizator la altul) care mănâncă din viața bateriei.
Vezi ce procese ai în derulare și oprește ceea ce nu ai nevoie. Mai e și modul de „nu deranja", „wi-fi" cu program etc., diverse alte setări care pot să mai salveze din energie pe timpul cât ar trebui să fie inactiv.

Bula
| Bula a răspuns:

Opreste la noapte Bluetooth + wi-fi + aplicatiile care ruleaza in background si consumul va scadea drastic.
Si ziua este recomandat sa le ai oprite, daca nu le folosesti.

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Este normal, exista aplicatii care ruleaza pe fundal si automat iti mananca baterie!

| doctorandus a răspuns:

Dacă nu vrei să consume îl închizi (oprești funcționarea).

| sierra1 a răspuns:

Treișpe la sută pe noapte - vine cam un sfert din capacitate pe zi - asta vine cam patru zile de stand-by. E excelent!

| darrio2007 a răspuns:

Ai avut datele deschise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat deoarece dezactivez toate serviciile de internet si Bluetooth atunci cand nu-l folosesc, plus ca merg la Setari - Intretinere baterie si dispozitiv si ii dau pe Optimizare imediata si curăț memoria Ram.