| Alexandru250201 a întrebat:

Salut.
Mă gândeam să-mi achiziționez un telefon și sunt nedumerit care ar fi mai ok dintre Samsung Galaxy A54 sau S21, care sunt plusurile și minusurile fiecăruia?
Voi pe care l-ați alege?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ambele îs noi?

| Alexandru250201 explică (pentru sierra1):

A54 da, S21 le de pe Flip

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandru250201):

Ia unul NOU cu cu garanție. Adică primul

| Simpatic a răspuns:

Pentru mine e simplu aleg S21 pentru ca am 2 de noi
S21 5G ma refer nu S21 FE
A54 este mai nou ca si aparitie dar din punctul meu de vedere nu e flagship...adica concurentul sau actual ar fi S23 care e la distanta mult de A54!
Lucrul bun la A54 este ca suporta card SD (microSDXC) pe cand S21 nu, doar memoria interna care este de la 128/256, eu am varianta cu 256 Gb
Multumit per ansamblu de telefon
Daca vrei sa iti iei nou din magazin atunci vei gasi A54, nici nu recomand sa iei un telefon SH daca vrei sa il folosesti 3-4 ani!
Din cate stiu se mai gasesc pe stocuri si S21 FE, aici as alege doar varianta cu 8 GB RAM
Cred ca acum spre finalul lui 2023 merita un telefon mai actual si anume Samsung A54 stie cam tot ce stie S21!
In final alegerea iti apartine in totalitate!

| gabicoo a răspuns:

Nokia cu butoane. The Best.

| VoidEternal a răspuns:

S21. Flagship versus midrange. Daca sunt noi, mergi mereu pe flagship, chiar daca e mai vechi modelul.

| Alexandru250201 explică (pentru VoidEternal):

S21 le mă gândeam sa l cumpăr de pe Flip care e aproximativ nou laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Alexandru250201):

Nu exista aproximativ nou in domeniul electronicelor sau auto...
E ca si cum as zice ca daca o masina are "doar" 40k km e "noua", comparand cu una de 400k...
Lumea zice ca flip.ro nu-s ce trebuie ca fac magarii, nu am comandat si nu voi cumpara de la ei vreodata deci nu ma pot pronunta!
As alege noul insa chiar de pare mai slabut...

Răspuns utilizator avertizat