| x2gk9r a întrebat:

Salut…
Mi-am luat un iph 12 de ceva timp si unii imi zice ca de ce nu mi-am luat 13 sau 14 ca cica 14 e mai bun ca asa ca asa adica doamne iarta ma
Pareri?
E ceva diferenta?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mi-am luat un iph 12 de ceva timp si unii imi zice ca de ce nu mi-am luat 13 sau 14"

unii zice bine!

| relian a răspuns:

Daca e diferenta? Tu ce crezi, cand un liucru este fabricat azi, altul acum 3-4 ani, nu e nici o diferenta?

La telefoane fiecare an are alt procesor, apoi au alte camere, alte piese mai performante.De erau toate la fel, nu ii mai spunea 14 sau 15 ii spunea tot 12 laughing Pui intrebari, sta mita in coada

| Hyperion7 a răspuns:

Tot telefon e in fond și la urma urmei

| carevaescu a răspuns:

Depinde pentru ce îl folosești. Pentru aplicațiile gen Facebook sau Instagram diferența este neglijabilă.
Dacă vrei să te joci jocuri de ultimă generație atunci vei observa o diferență mare.
Pozele sunt mult mai bune pe iPhone urile mai noi spre exemplu, pentru că sistemul foto este mai avansat.
Dar pentru uz general de zi cu zi nu vei observa o diferență majoră.